Advertisement

Boyle County High School honor roll

June 01, 2012

Boyle County High School honor roll:

Ninth grade

All A’s: Austin Anderson, Caitlin Baker, Nicholas Belcher, Virginia Bugg, Katie Burkich, Jonathan Carman, Breanna Carter, William Coffey, Cameron Cooper, Abigail Dean, Joshua Dyer, Holly Eveman, Sarah Ferrell, Samuel Fluty, Mary Fyfe, Carter Grimes, Patryk Igras, Raygan Kilby, Kimberly Lambert, James Leahey, Austin Lesaux, Julia Little, Joseph Luttrell, Kamerah Miller, Talha Muhammad, Keely Naylor, Katarina Popp, Aamina Qadir, Rabia Qadir, Mallory Ritter, Ryan Short, Savanah Stevens, Savannah Stow, Eva Vernon, Kennedy Walls, Davin Wehmiller and Ashley White.

A’s and B’s: Taryn Abbott, Samual Adams, Robert Anderson, Jarrod Angel, Chapman Bean, Sadie Belcher, Haley Black, Matthew Boitnott, Kalin Bottoms, Laura Butler, Gentry Byrne, Devin Carpenter, Jacob Chadwell, Peyton Cocanougher, Kellan Conyers, Shelby Cox, Bailey Cummins, Emilee Edgington, Kari Elliott, Lindsay Faulkner, Shelbi Ferguson, Lindsey Fultz, Kayla Grasham, Hannah Green, Colton Grubbs, Carmen Hart, Amber Henry, Alex Hildebrandt, Gregory Hinkle, Michaela Jarman, Hannah Johnson, Kelsey Kendrick, Alexis Kerbaugh, Cooper Lindberg, Lucas McCain, Lily McDonald, Raegan Miller, Nathan Morris, Joshua Pennington, Anthony Pinkston, Samuel Ruben, Landon Sears, Kyle Settle, Haley Taylor, Brandon Terry, Dakota Terry, Elizabeth Thompson, Taylor Thompson, Joseph Tyler, Evan Wilson and Nathan Winter.

Advertisement

10th grade

All A’s: Payton Aitken, Whitney Alford, Samantha Allen, Jessica Angeloff, Breanna Bailey, Shelby Bishop, Kylie Cooper, Cathryn Ellis, Elliot Float, Victoria Frederick, Carmen Gibson, Rachel Haltom, Cierra Hawkins, John Henderson, Malyssa Hicks, Kaylee Johnson, Sydney Johnson, Micayla Kelly, Felicity King, Jacob Larson, Bryce Marshall, Danielle Mason, Triston Marrow, Kimberly Obermayer, Alyssa Porter, Ismail Qadir, Lauren Richards, Bradley Slone, Emma Tobe, Marissa Walker, Daniel Wei, Ashton Wells, Joseph Whitaker, Lindsey Wilson, Makensie Wray and Lakin Wren.

A’s and B’s: Shelby Acey, Kristen Adams, Kristen Adams, Alexis Ayres, Brendon Ballard, Walter Benedict, Jenni Bishop, Logan Bryan, Connor Burchell, Morgan Burger, Sara Burger, Savannah Burger, Joseph Burke, Ashley Byrd, Brittany Carpenter, Austin Chambers, Laura Cruttenden, Logan Curtis, Vrinda Desai, Michelle Dong, Ethan Edwards, Levi Elmoer, Leah England, Matthew Farr, Samantha Faulknre, Hannah Floyd, Halie Frye, Shante Glover, Ashley Hall, Kaylee Hall, Justyn Harris, Holli Hester, Michelle Hobbs, Alexandra Hulett, Benjamin Hunt, Kaitlyn Jackson, Peyton Jackson, Jessica Johnson, Shelby Jones, Benjamin Kendrick, Ashley King, Ashleigh Koch, Abigail Kovach, Danielle Lawson, Jonathan Maddox, Troy McKinney, Micah Miniard, Andrew Morgan, Hunter Overstreet, Jacob Pierce, Joshua Nevell, Hannah Robertson, Justin Roution, Chelsea Sawyer, Hannah Sims, Johnathon Stephens, Taylor Stewart, Hannah Stratton, Heather Sublett, Miriam Sullivan, Kelsey Townsend, Marissa Walker, Daniel Wei, Ashton Wells, Joseph Whitaker, Lindsey Wilson, Makensie Wray and Lakin Wren.

11th grade

All A’s: Victoria Aiello, Cullen Byrne, Kate Carman, Stephan Hoelscher, David Horne, Timothy Johnson, Caitlyn Kidd, Ciara May, Deanne Mingey, Mary Noelker, Jessi Sivers, Alexia Walters and Brady Wehmiller.

A’s and B’s: Ryan Alexander, Austin Anness, Logan Arnold, Benjamin Banks, Charles Blevins, Maria Bristow, Dakota Brock, William Bryington, Danielle, Burguess, Devin Carpenter, David Carter, Emily Carter, William Cocanougher, Lyndsey Cook, Brianna Cornett, Kimberly Cortez, Jack Crawford, Amber Denson, Alexis Draut, Tabitha Evans, John Faulkner, Chelsea Gill, Faith Gregory, Eric Hagan, Lloyd Hall, Hannah Hardesty, Hannah Harris, William Harris, Heather Hasty, Jennifer Hayes, Clint Hellyer, Hannah Hogue, Melody Holt, Tiffany Holt, Miranda Hrapek, Victoria Jackson, Taylor Jameson, Dakota Jarman, Sarah Jones, Zachary Kendrick, Kyle Kephart, Ryan Kramp, Mollie Lafavers, Miles Littlefield, Cassidy Matano, Zachary McCullum, Hannah Miniard, Michael Mitchell, Michaela Montgomery, Austin Muntz, Chanse Murphy, Ruth Myers, Sarah Nolan, Shannon Overstreet, Jarrett Payne, Ryan Petitt, Elysse Petrie, Rachel Pingleton, Nikol Pluess, Haley Presser, Tori Preston, Courtney Price, Haley Robey, Ann Ross, Dakota Rousey, Harper Settles, Jessica Shannon, Kaile Short, Georgia Skelton, Lyndsey Smyth, Casandra Steele, Zachary Swiggert, Lisa Talbott, Reva Toadvine, Hunter Tovornik, Dallin Tritapoe, Megan Von, Michaela West, Casey Whittle, Diane Wiechart, Amy Woolum, James Yeager and Kensie Zeman.

12th grade

All A’s: Savanah Austin, Alan Kyle Baker, Aubrey Boissele, Alexandria Combs, Lucinda Combs, Haley Cox, Carol Cunningham, Olivia Denny, Emma Ditto, Lucas Edelen, Lindsey Edwards, Mercedes Farmer, Kayleigh Frederick, Katlyn Gipson, Alex Grigsby, Brooke Hildebrandt, Megan Holderman, Miranda Johnson, Katherine Kestley, Hans Larsen, Bethany Lester, Katherine Lester, Nancy Lewis, Hannah Luttrell, Kayla Lynn, Thomas Marksbury, Adam Matheny, Macy Maynard, Jazmin Mercado, Emily Pennington, Elena Raffay, Alexandrea Richards, Chelsea Rutter, Kody Ross, Mackenzie Schwarz, Kellie Spoonamore, Mia Starcevic, Emma Staub, Hannah Stone, Shelby Stow, Sarah Summers, Nolan Theaker, Jenna Turner, Kathleen Upton, Aaron Williams and Kaitlyn Wray.

A’s and B’s: Kacie Adams, Benjamin Akers, Michael Arnett, Whitney Baker, Olyvia Balser, Breanna Barbour, Kaelan Benedict, Erica Blevins, Garret Bredar, Eva Bristow, Thomas Bugg, Logan Butler, Katlyn Caldwell, Jonathan Camic, Steven Campbell, Austin Carpenter, Alexis Cocanougher, Logan Conley, Zachery Cope, Brandi Cornet, Nathan Crowe, Megan Curry, Nicholas Daugherty, Kalyn Davis, Cameron Day, Sierra Fitzgerald, Katherine Followell, Yunalia Font, Morgan Gebert, Brittany Hair, Tanner Hardin, Thomas Hartlage, Thomas Hastings, Andrew Henderson, Zachary Hester, Amber Holt, Janelle Howard, Michael Huntsinger, Alexis Jaggers, Samantha Jones, Jessica Kitchen, Madeline Kriz, Haleigh Lanham, William Leigh, Brittany Lester, Amanda Lynn, Austin May, Candace Montgomery, Zacahry Negaard, Justin Nevius, Bonnie Page, Jarrod Peek, Dakota Poff, Zakary Pruitt, Stanley Raispis, Paige Rakes, Dustin Reed, Austin Reid, Kyle Rice, Sarah Shell, Logan Smith, Haley Southerland, Matthew Spinks, Sadie Stevens, Steven Talbott, Charles Taylor, William Turk, Kryder Van Buskirk, Jocelyn Walker, Cassie Ward, Hagan Wesley, Christopher Westerfield, Aaron Wilkerson, Desiree Wofford, Travis Wolfe, Brian Wray, McKezie Yaste, Cariebeth Yates, Clay Young, Megan Zhao and Kaitlin Ziesmer.

Central Kentucky News Articles
|
|
|